Info

Kiedy potrzebna jest rehabilitacja dzieci w pierwszych miesiącach życia?

Każdemu rodzicowi z pewnością zależy na tym, aby jego dziecko było w pełni zdrowe i rozwijało się normalnie. Już podczas badań USG w ciąży wiele można dowiedzieć się o swoim dziecku i jego stanie zdrowia. bardzo często jednak sam poród wpływa na to, czy malec będzie rozwijał się całkowicie prawidłowo. U wielu maluszków rodzonych poprzez cesarskie cięcie zauważa się pewne problemy związane z asymetrią ułożeniową lub wzmożonym napięciem mięśniowym. Wówczas zalecana jest rehabilitacja dzieci już w pierwszych miesiącach życia.

Rodzic powinien wykonywać ze swoim maluszkiem proste ćwiczenia ruchowe, dzięki którym dziecko będzie stymulowane do korzystania z obu stron ciała w ten sam sposób. Taka rehabilitacja dzieci odbywa się głównie w domu, a ćwiczenia wskazuje wcześniej fizjoterapeuta, który specjalizuje się w leczeniu takich maluszków.

Oczywiście, o tym, czy taka rehabilitacja dzieci będzie potrzebna, powinna zdecydować osoba wykwalifikowana, posiadająca odpowiednią wiedzę medyczną. Najlepiej jest udać się do lekarza pediatry, który prowadzi maluszka i poprosić o skierowanie do fizjoterapeuty. Oczywiście, ćwiczenia nigdy dziecku nie zaszkodzą, jednak nie ma sensu męczyć maluszka i dostarczać mu dodatkowych stresów, jeżeli nie ma takiej konieczności. Warto pamiętać o tym, że takie drobne problemy nie są niczym poważnym i bardzo szybko można się ich pozbyć. Dzieci po cesarskim cięciu szybko dochodzą do siebie i rozwijają się później w normalnym tempie.

Więcej znajdziesz na stronie terapiaimpuls.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *