Info

Najczęstsze dolegliwości stawowe związane z pracą

Człowiek spędza w swojej pracy wyjątkowo dużo czasu, więc sposób, w jaki ten czas spędza, ma kolosalny wpływ na jego zdrowie oraz samopoczucie. Ponieważ praca w XXI wieku wyjątkowo często związana jest ze stałym przebywaniu w jednym środowisku i w dodatku w jednej, rzadko zmieniającej się pozycji – przypadłości związane z układem ruchu stały się powszechne wśród wszystkich grup społecznych. Bóle kręgosłupa i stawów czy schorzenia ortopedyczne albo urazy mięśniowe i kontuzje – przytrafiają się również coraz częściej. Dlatego dobry i jakościowy preparat na ból stawów zawsze jest chętnie stosowany – tym bardziej, że najczęściej są to preparaty dostępne bez recepty.

Dolegliwości dokuczające w obrębie stawów czy kręgosłupa albo mięśnie, związane z pracą wynikają z kilku różnych czynników, jak:

  • siedzenie lub stanie w jednej pozycji przez długi czas
  • brak przerw lub niewykorzystywanie przerw na rozciąganie, ruch, aktywność fizyczną
  • niewłaściwe siedziska, krzesła czy fotele, z których wykonuje się pracę
  • nieodpowiednie obuwie
  • braki w diecie przekładające się na oczywiste niedobory składników odżywczych i mikroelementów poprawiających kondycję stawów

Zapobieganie bólom stawów i nawracającym problemom zdrowotnym w zakresie funkcjonowania układu ruchowego w największym stopniu opiera się więc na przeciwdziałaniu powyższym czynnikom. Należy suplementować podstawowe mikroelementy, a przeważnie preparat na ból stawów ma w swoim składzie najbardziej potrzebne związki. Dodatkowo, kluczowe jest zachowanie aktywności fizycznej na przynajmniej umiarkowanym poziomie i dopasowanie obuwia oraz krzesła na stanowisku pracy do maksymalnie ergonomicznych funkcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *